Foto galerie

Jsem i na

FACEBOOKU

facebook_logo.jpg

Dnes je úterý 27.září 2016
Svátek slaví: Jonáš
Zítra: Václav
Včera: Andrea

Google překladač

 

Objednávejte se prosím s dostatečným předstihem. Minimálně měsíc dopředu spíše měsíc a půl. A měsíc před případnými narozeninami či svátkem partnera či někoho z rodiny. 

Něco o začátcích....

Moje první setkání s fotoaparátem proběhlo již v mých 9 letech. Zlom však nastal až o pár let později kdy se kupředu začala prodírat digitální technologie. První kompakt mě učaroval a fotila jsem hlavně makro, krajiny, zvířata a postupem času i lidi. Ve 13 letech, mě uchvátilo zpracovávání fotek v PC. Možnost měnit barvy a dělat další úpravy mě fascinovala, a já zkoušela a tvořila. Základem je vždy kvalitní fotka, pak se s ní dá dále kouzlit. Se špatnou fotkou se sice dá taky "něco" udělat, ale už to nemá ten správný obsah. Na střední škole, mě lákalo spousta směrů, od grafického designu až po fashion design, ale fotografie vyhrála. Začala jsem také sledovat četné weby a časopisy věnované fotografii. Některé fotky mi přišly dokonalé a cesta k nim nekonečná..., ale postupně se ke svým ideálům přibližuji a snažím se o stejně dokonalé fotky jaké jsem kdysi viděla...

Cesta ke zdokonalení vedla přes různé zkoušky, ať už ve škole nebo ve mě samotné. Maturita z fotografie byla jedna z nich a nakonec byla za výbornou. 

Mé fotky jsou určeny hlavně lidem, kteří se nespokojí s průměrnou fotkou a chtějí více. Více štěstí, více radosti, více emocí. Fotím zejména portréty, glamour, svatby a zvířata. Při focení se snažím ze sebe vydat vše, a být všude, mít fotky energické, pozitivní a plné umění. Duše fotografa se ve fotce zrcadlí, takže pokud chcete fotky, které budou něco v sobě mít, jste zde správně. To co vyzařuje z fotky je hlavně uvolněnost a pohoda, emoce zabalené v precizní kompozici a barvách.

Kde fotím

Fotím v Mirošově u Rokycan a okolí, ale dojet mohu kamkoliv. Stačí se jen domluvit. Před focením budu potřebovat vědět, co by jste rádi fotili a kde, jaké máte požadavky na styl fotek, lokalitu. Podrobnosti pak domluvíme individuálně. Každé focení je totiž jiné, má své kouzlo a atmosféru. Rozsah focení a fantazie mám široký, takže se jistě domluvíme, jak nejlépe nafotit portréty, glamour, svatbu či tablo.
Pokud máte zájem o focení, kontaktujte mě.

Jaké mám vybavení

Fotografuji digitálně, používám Canon eos 40d. Z objektivů nejvíce využívám sigma 17-70mm f2.8-4.5 dc macro a Canon EF 50mm F1.8. Pro některé druhy focení používám externí záblesky s velkou plochou rozptylu světla. Vysoké rozlišení a brilantní kvalita barev umožňují následně velkoformátové tisky. Retuše je možné provádět základní až po sofistikované se zjemněním struktury pleti, případně dolíčením dle konkrétních požadavků.

Retuše

Cílem retuše není dramaticky měnit obsah fotografie jak je tomu u fotomontáže. Retuš by měla být přirozená, decentní a měla by vyzdvihnout obsah fotky a dokreslit náležitě atmosféru. Černobílá zvýrazní kontrasty, barevná upoutá svojí atmosférou a přijme diváka do svého příběhu.